sony xvs0 1

Sony XVS Resim Masaları Serisinin Sonuncusu: XVS-G1 Canlı Resim Masası

Sony, XVS resim masaları serisinin sonuncusunu sunuyor. XVS-G1, var olan modellerin iyi özelliklerini ve mimarilerini devam ettirmenin yanı sıra, görüntü işleme teknolojisinde yenilikler getiriyor.

Sony, XVS resim masaları serisinin sonuncusunu sunuyor. XVS-G1, var olan modellerin iyi özelliklerini ve mimarilerini devam ettirmenin yanı sıra, görüntü işleme teknolojisinde yenilikler getiriyor. Tamamen yeni 4RU işlemciyi, verimli ve kolay kurulumlar için yeni geliştirilen bir web tabanlı operasyon menüsü ile bir dizi şık yeni kontrol paneliyle bir araya getiriyor.

XVS-G1 modeli MVS-3000A ve MVS-6530 masaların başarısı üzerine inşa edildi ve uygun bir fiyatla eksiksiz HD ve 4K (UHD) kapasite getiriyor. 1 ila 4 M/E arasında gruplar olarak yapılandırılabilen XVS-G1, HD modunda 48 adede kadar giriş ve 24 çıkışlı, 4K modunda 24 adede kadar giriş ve 12 çıkışlı 16 adet eksiksiz özellikli keyer sunuyor. Bu özellikler masayı küçük ve orta ölçekli stüdyolar, uçuş paketleri ve OB yapım üniteleri için ideal bir seçenek haline getiriyor.

Yeni kuşak canlı yapım resim masası
XVS-G1 masanın karma mimarisi, XVS serisinin kendini kanıtlamış görüntü işleme yapısı ile opsiyonel GPU tabanlı efekt ve grafik modülünü bir araya getiriyor. Yapılandırmasındaki merkezi işlem birimi (CPU), sahada programlanabilen lojik kapı dizisi (FPGA) ile opsiyonel grafik işleme birimi (GPU), gelişmiş görüntü işlemeyle yüksek performans ve esnekliği garantilerken, yüksek güvenilirlik ve kararlı alışmayı sürdürüyor.
4K çözünürlükte donanım tarafından sağlanan yüksek hızlı işleme ve yüksek dinamik aralık (HDR) sayesinde gerçek zamanlı sinyal işleme ve ultra düşük gecikme için performans ve hızdan ödün vermiyor. En son yazılım teknolojisi kullanılan yüksek yoğunluklu, yüksek çözünürlüklü görüntü işleme, çok yönlü çalışma ve yükseltilebilirlik sağlıyor. XVS-G1 sistemi, günümüzün canlı yapımlarının yaratıcı gereksinimlerini karşılamak için uygun maliyetli ve esnek bir çözüm sunuyor.

sony xvs 1

Yüksek potansiyelli platform
XVS-G1 dahili bir klip oynatıcı, 3D dijital çoklu efektler, ekstra hareketsiz logo bindirmeler ve çoklu görüntüleyici işleviyle yeni yaratıcı özellikler sunuyor. HDR ayrıca Sony SR Live iş akışı ve çoklu HDR format evrim opsiyonları ile de destekleniyor.

Her biri kendi boyut değiştiricisine sahip 16 keyer var. Eksiksiz işlevli bu keyer’lar 1 – 4 M/E grupları üzerinde eşitli yapılandırmalarla kurulabiliyorlar. Her bir M/E üzerinde ek bir özel amaçlı Clip Transition keyer bulunuyor.

Opsiyonel GPU paketi, bir Sony canlı yapım masasına ilk kez bütünleştirilen, dosya tabanlı bir klip oynatıcı sağlıyor. HD modunda dört, 4K (UHD) modunda iki kanal var. Hem HD hem de 4K i in her biri maksimum süreyle, 60 dakikaya kadar birden fazla klip kaydedilebiliyor ve tekrar oynatılabiliyor. MOV ve MP4 taşıyıcı formatlarında yaygın bulunan AVC kodek dosyaları destekleniyor.
Yeni çoklu görüntüleyici tasarımı

Yeni tasarımlı çoklu görüntüleyici, 4, 10, 13 ve 16 bölümlü seçeneklerle görüş alanı içerisinde ses takibi ve saat içeren zengin özellikler sunuyor.

Yeni web tabanlı menü
Haber, spor ve eğlence programları yapımları için ideal kullanıcı menüsü, yeni tasarlanan bir web uygulaması tabanlı.
Bu herhangi bir PC, dizüstü veya tablet yoluyla esnek kablolu veya kablosuz alışma sağlıyor. Var olan XVS serisinin tanıdık yapısı üzerinde kurulan yeni menüler, GPU klip oynatıcı ve ek logo keyer’lar gibi yenilikçi özelliklere kolay erişime imkan veriyor. Aynı anda birden fazla menü sayfası görüntülenebiliyor. Web uygulaması, gelecekte uzaktan alışma dahil verimli ve hızlı menü dolaşımı sağlıyor.

Yeni özel amaçlı kontrol panelleri
Dört yeni kontrol paneli, 16 veya 24 kaynak buton düzeniyle 1 M/E veya 2 M/E yapılandırmalar sunuyor. Sony ICP-X7000 serisinden türetilen paneller, küçük, kolay ve güvenilir alışmayı garantiliyorlar.

Uzaktan çalışma
Kullanıcı deneyimindeki benzerliğin yanı sıra, yeni panel L3 geçişleri destekleyerek aynı uzaktan kumanda yeteneklerini sürdürerek, karmaşık mesafeli operasyonları basitleştiriyor.

Tek bir küçük işlemci ünitesinde güçlü özellikler
Opsiyonel I/O kartları eklenerek, HD/1080p modunda 4 M/E, 48 giriş, 24 çıkış; 4K modunda ise 2 M/E, 24 giriş, 12 çıkış yapılandırılabiliyor. SD, HD (1080i/720p/1080p) veya 4K (UHD) çözünürlüklerde çoklu sinyal kaynak formatları, 1.5G, 3G ve 12G g görüntü bağlantılarıyla destekleniyor.

Kare belleği
Hareketsiz resimler, klipler ve ses dosyaları için gelişmiş kare belleği (frame memory) bulunuyor. Yedekleme ve yeniden getirme amacıyla yüksek hızlı SSD ortamında kare hızı çağırma için 32 GB bellek kullanılabiliyor. Yeni özel amaçlı klip geçiş veri yolu, herhangi bir keyer kaynağını tüketmeden fazladan bir geçiş katmanı sağlıyor.

XVS serisi masalarla güçlü bütünleşme
XVS-G1 resim masası, Sony XVS serisinin güvenilirlik, güç ve dayanıklılık genini, kurulumu, ayarlanması ve alışılması kolay, yeni bir küçük boyutlu sinyali işleme ünitesinin içerisinde barındırıyor.

Daha fazla bilgi, broadcast ürün ve hizmetleri için şimdi Ateksis’i ziyaret edin!

Share