sony 4k dijital sinema

Sony 4K Dijital Sinema sinemaseverlere hiç olmadığı kadar zengin detay ve renk sunuyor

Sony 4K Dijital Sinema Projeksiyonu, Sony’nin Tiyatro Yönetim Sistemi Yazılımı ile birlikte sinemacıların izleyicilerine mümkün olan en yüksek kaliteyi sunmasına ve en sarmalayıcı ve eğlenceli izleme deneyimini sağlamasına imkân veriyor.

2 broadcast 2007 yılında, dünyanın ilk 4K projektörünü piyasaya sürmesinden bu yana dijital sinema teknolojisinde sürekli yeniliklere imza atan Sony; açık ara sektör lideri konumunda bulunuyor. Sony, farklı pazarlarda tanıttığı 4K dijital sinema projeksiyon sistemi ile bu konumunu daha da güçlendirmeye yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Sony Dijital Sinema 4K; İstanbul’un ödüllü sinema salonlarından Akmerkez Cınemapink’te 4K dijital sinema projektörlerini tanıtmak ve sinemaseverlere olağanüstü deneyim yaşatmak üzere; bir basın toplantısı düzenledi. Etkinlikte sunum yapan Sony Dijital Sinema 4K İş Geliştirme Müdürü Tim Potter; sinema sektörünün son yıllarda kademeli olarak 35mm filmden uzaklaş- tığını belirterek şunları söyledi: “Tüketicilerin artık daha istisnai görüntü kalitesi aradığı bugünlerde; tüketici dünyasına 4K’nın gelişi ile sinemada da 4K’ya olan talebin arttığını görüyoruz. Gerçek yaşamı aratmayan detaylar ve zengin renkler sunan Sony 4K ile izleyiciler filmleri bugüne kadar hiç olmadığı gibi deneyimleyebiliyorlar. Her geçen gün daha fazla film sıradan HD’ye göre daha fazla detay sunan 4K standardında çekiliyor; dağıtılıyor ve yansıtılıyor. Bugün, önde gelen zincirlerden küçük bağımsız salonlara kadar 18.000’i aşkın sinema, sinemaseverlere olağanüstü bir deneyim sunmak üzere Sony’e güvenerek Sony 4K Dijital Sinema Projektörleri ile donatılmış durumda. Aynı zamanda, günümüzde görüntü kalitesi de piksel sayısının çok ötesine geçiyor. Renk ve dinamik aralık da genel izleme deneyiminin aynı derecede önemli parçaları ve 4K projektörlerimiz izleyicilere bunu bizzat deneyimlemenin en iyi yolunu sunuyor.” Eşsiz Sony 4K dijital sinema projeksiyonu, Sony’nin Tiyatro Yönetim Sistemi yazılımı ile birlikte sinemacıların izleyicilerine mümkün olan en yüksek kaliteyi sunmasına ve en sarmalayıcı ve eğlenceli izleme deneyimini sağlamasına imkân veriyor. Potter, “Sony bir eğlence şirketi. Hem bir Hollywood film stüdyosuyuz hem de TV programları yapıyoruz. Dolayısıyla, diğer elektronik cihaz üreticilerine kıyasla, izleyiciler ile duygusal bağ kuran olağanüstü görüntüler yaratmanın öneminin kesinlikle çok daha farkındayız. Türkiye’nin yüksek kalite standartları ve özel zengin yaratıcı sinema tasarımları ile tanınan en büyük sinema operatörlerinden Cinemapink’e sağladığımız 113 dijital ekrandaki Sony 4K Projeksiyon Sistemleri ile Türkiye’deki çalışmalarımızı yoğun ve başarılı bir şekilde yürütüyoruz. Türkiye’nin birçok büyük şehrinde Mars Eğlence Grubu’na ait sinema salonlarında da Sony 4K Projeksiyon Sistemleri sağlamaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

Sinemaseverlere olağanüstü bir deneyim sunuluyor Cınemapink İşletme Müdürü Şehmuz Kızılaslan ise “Bu keyifli etkinliğe ev sahipliği yapmaktan büyük bir gurur duyuyoruz. Sağladığı olağanüstü görüntü kalitesinden ötürü tercihimizi Sony 4K dijital sistemlerinden yana kullandık. Sony’nin 3D ve 4K teknolojisi sayesinde, tüm Cınemapink salonlarında billur gibi net görsel kaliteye sahip mükemmel bir sinema deneyimi sunuyoruz. Akmerkez Cınemapink bu yıl prestijli bir değişim yaşadı. Artık tüm sinema salonları- mızda Sony’i kullanmaktan gurur duyuyoruz. Uluslararası Sinema Teknolojisi Derneği tarafından bu yılki CineEurope’da ‘Yılın En İyi Sineması’ ödülüne layık görülmemiz de doğru se- çimi yaptığımızı güçlü şekilde kanıtlıyor. Görüntülerin ekran üzerinde tam da yönetmenin istediği gibi gösterilmesini sağ- layan Sony 4K Dijital Sinema Projektörleri sayesinde, sinemaseverlere olağanüstü bir deneyim sunuyoruz.” şeklinde konuştu.

Share